Centrum Pomocy

Dzieciom
Centrum Pomocy Dzieciom to placówka, w której
kompleksowo pomagamy dzieciom pokrzywdzonym
przestępstwem, a także ich niekrzywdzącym
opiekunom.
W Polsce działa sieć pięciu
Centrów koordynowanych
przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
W Centrach - bazujących na modelu Barnahus – dzieci pokrzywdzone przestępstwem oraz ich opiekunowie otrzymują pod jednym dachem kompleksową i interdyscyplinarną pomoc. Oznacza to, że sprawę dziecka, które trafi pod opiekę Centrum, prowadzi od początku do końca grupa tych samych profesjonalistów. Na spotkaniach zespołu interdyscyplinarnego wspólnie podejmują decyzję, jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje dziecko i jego opiekunowie. Strategię pomocy realizują − na ile jest to możliwe – pracownicy placówki: psycholodzy, lekarze, pracownik socjalny. Odbywa się tu również przesłuchanie sądowe dziecka, jeśli jest to potrzebne.
Chcesz otworzyć Centrum Pomocy Dzieciom?
Tutaj znajdziesz praktyczne informacje
i opis zakładania CPD krok po kroku.
Otwórz CPD
Szukasz pomocy
dla swojego dziecka
lub podopiecznego?
Kontakt do placówek CPD
Dla dzieci
i młodzieży
Jeśli jesteś na tej stronie, to prawdopodobnie przydarzyło Ci się coś trudnego, o czym rozmawiał z Tobą sędzia a Twój rodzic powiedział Ci, że niedługo odwiedzisz Centrum Pomocy Dzieciom. Nie jesteś pewny/a co Cię tu czeka i kogo tu spotkasz? Poznaj Janka, który krok po kroku przedstawi Ci, co się będzie działo w Centrum.
Przeczytaj jeden z naszych poradników dla młodszaków, dla nastolatków lub obejrzyj animację o Janku, który opowie Ci swoją historię.
Czytaj więcej
obrazek 1
obrazek 2
Dla rodziców
Udział w procedurach karnych w związku z doświadczeniem przez dziecko przemocy rodzi wiele pytań i trudnych emocji. W CPD oferujemy wsparcie dla dzieci oraz ich opiekunów. Zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi informacjami dotyczącymi oferty.
Czytaj więcej
Dla profesjonalistów
Ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz wsparcie tych, które zostały pokrzywdzone, to kluczowe zadania wielu instytucji i organizacji. Opracowaliśmy wiele materiałów, które dostarczą Państwu niezbędnej wiedzy z tego obszaru.
Czytaj więcej
obrazek 3
Mówią o CPD
obrazek 4
… jestem dumny, że w Głogowie mamy jedno z 5 specjalistycznych miejsc, gdzie dzieci pokrzywdzone, znajdujące się w kryzysie, mogą znaleźć profesjonalną pomoc.
Rafael Rokaszewicz

Prezydent Głogowa

obrazek 5
Rafael Rokaszewicz

Prezydent Głogowa

obrazek 6
To miejsce, gdzie mogę z pełnym zaufaniem skierować naszych podopiecznych, uzyskać konsultacje, porozmawiać na temat sytuacji w rodzinach, w których pracuję. To naprawdę ważne, że dzieci, które przeżyły tyle trudnych sytuacji nie muszą znów krążyć od instytucji do instytucji, tylko w jednym miejscu dostają wszystko.
Marta Chodorowska

Kuratorka sądowa

obrazek 7
Marta Chodorowska

Kuratorka sądowa

obrazek 8
Znalazłam tutaj pomoc dla siebie i dziecka, przychodzimy tutaj prawie od roku, dzięki temu wychodzimy na prostą.
Mama
obrazek 9
Mama
Otwórz
Centrum Pomocy Dzieciom
Otwierając z nami CPD bezpośrednio przyczyniasz się
do pozytywnej zmiany życia najmłodszych pokrzywdzonych przestępstwem.
Na każdym etapie powstawania Centrum otrzymasz nasze wsparcie.
Otwórz CPD
Strona powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu Prawa, Równość i Obywatelstwo na lata 2014-2020 Unii Europejskiej, zgodnie z umową nr 856665 — BarnahusPoland.
Treści prezentowane na stronie odzwierciedlają jedynie stanowisko autorów i Unia Europejska nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość merytoryczną. unia europejska

Polityka prywatności | Polityka Cookies

2021 © Centrum Pomocy Dzieciom | Wszelkie prawa zastrzeżone